I Warmińsko-Mazurski Dzień Profilaktyki

I Warmińsko-Mazurski Dzień Profilaktyki, zorganizowany przez Fundację Instytut Badań i Edukacji Społecznej w październiku 2016 r. w hotelu Omega w Olsztynie zakończył drugą edycję akcji „Bezpieczna Przyszłość”. Prelegentami byli wybitni specjaliści z zakresu różnych chorób. Panele dyskusyjne dotyczyły m.in. diety, choroby pleców i jej przyczyn, onkologii, diabetologii i układu krążenia. Do dyspozycji uczestników byli m.in. fizjoterapeuci, dietetycy i ratownicy medyczni. Specjaliści udzielali porad i dzielili się swoimi sposobami na dobre samopoczucie i zdrowie.
W cyklu artykułów „Bezpieczna Przyszłość”, publikowanych w „Gazecie Olsztyńskiej” i „Dzienniku Elbląskim” poruszone zostały zagadnienia z zakresu: kardiologii, neurologii, nefrologii, diabetologii i zdrowego stylu życia. Akcja miała ponadto charakter multimedialny.
Pomysłodawczynią akcji była lek. med. Anna Słowińska, a ambasadorką – Wioletta Śląska-Zyśk, wicemarszałek województwa warmińsko-mazurskiego.